Závody

Radka Krejčová je mistryní Evropy

(10.10.2011, 15:04)

Trenérka královéhradeckého Spartaku se na přelomu září a října zúčastnila seniorského Mistrovství Evropy evropské federace karate goju-ryu ve španělské Barceloně, na kterém vybojovala zlatou medaili v kategorii kumite ženy +68kg a stala se tak mistryní Evropy. Ve finále tohoto šampionátu porazila reprezentantku Slovenské republiky Máriu Černou. Třetí místa obsadily zástupkyně Itálie (Serena Dragoni) a Německa (Monique Puscher).

 

Radka se zúčastnila tohoto šampionátu i přes to, že se náš klub zaměřuje na školu karate Shotokan, neboť pravidla pro soutěž kumite se v těchto různých školách v ničem zásadním neliší. Jiná je situace v disciplíně kata, kdy se jednotlivé sestavy školy goju-ryu liší od sestav školy shotokan velice znatelně a navíc i jednotlivé techniky jsou založeny na zcela jiných principech.

 

Radka tak v letošní sezóně dosáhla na již druhý mezinárodní vavřín. V květnu totiž vybojovala stříbro na Mistrovství Evropy organizace EKF (European Karate Federation), které je dokonce i cennější než barcelonské zlato. EKF totiž sdružuje všechny základní školy karate a tedy i celou evropskou elitu tohoto bojového umění.