Závody

O pohár starosty města Ústí nad Orlicí

(21.11.2011, 11:20)

Do Ústí nad Orlicí se 12. listopadu 2011 sjelo na zdejší turnaj "O Pohár starosty města" na 250 závodníků z 38 klubů z České republiky, Slovenska a Polska. Tato soutěž byla zároveň otevřeným mistrovstvím Východočeského svazu karate pro kategorie žactva, dorostu a juniorů, a tudíž se zde bojovalo rovněž o zisk krajské nominace na Mistrovství České republiky mládeže, které proběhne 3. a 4. prosince v Ústí nad Labem.

 

Za náš klub se turnaje zúčastnilo celkem sedm závodníků, a to Adam Matěj, Vojtěch Jedlička, Lukáš Král, David Novák, Jan Malý, Dominik Gregor a Karel Pešek. V disciplíně kata nikdo z našich zástupců medailovou sbírku našeho klubu nerozšířil, nicméně Lukáš Král a Vojtěch Jedlička se zúčastnili tzv. "krajského rozstřelu", neboť z výsledků kategorie kata starší žáci nebylo možné určit, kdo z východočeských závodníků bude reprezentovat náš kraj na MČR. V tomto přímém souboji o postup na republikový šampionát, kterého se zúčastnili celkem čtyři kataři, byl nakonec nejúspěšnější Vojtěch Jedlička, který ve finále tohoto rozstřelu porazil Lukáše Krále. Vojta si tak zajistil místo v této kategorii na MČR.

 

Vojtěch Jedlička poté úřadoval i v disciplíně kumite, kde vyhrál nabitou kategorii starších žáků do 39 kg, a kromě zlaté medaile si tak odvezl vstupenku na MČR i v této kategorii. Podobný úspěch zaznamenal i David Novák, který startuje v disciplíně kumite teprve krátce. V Ústí však dokázal vybojovat bronz v kategorii starších žáků do 52 kg a díky postavení závodníků umístěných nad ním v celorepublikovém žebříčku, si nakonec vysloužil krajskou nominaci na MČR i on.

 

Hradecký Spartak tak budou na blížícím se MČR reprezentovat čtyři závodníci:

  • Adam Matěj - kata st. žáci, kumite st. žáci -39kg
  • Vojtěch Jedlička - kata st. žáci, kumite st. žáci -39kg
  • Lukáš Král - kumite st. žáci -45kg
  • David Novák - kumite st. žáci -52kg

První uvedená trojice se pak zúčastní i otevřené soutěže kata tým žáci.