Závody

Novoroční turnaj 2019

(30.01.2019, 13:17)

V neděli 13.1.2019 hostila třebešská hala v Hradci Králové další ročník Novoročního turnaje, který byl jako obvykle určen i pro úplně začínající závodníky, ale letos byl zároveň předposlední nominační soutěží pro Mistrovství světa SKIF, které se bude konat letos v červenci právě v Hradci Králové. Na tatami se tak představili pětileté děti z přípravky, členové reprezentace, ale i soutěžící z kategorií Masters (nad 40 let). Soutěžilo se v disciplínách kata, jakusoku kumite a džiu kumite dle jednotlivých stupňů technické vyspělosti. Necelé dvě stovky závodníků z 18 různých klubů si v jednotlivých kategoriích připsaly celkem 403 startů.

Pořadí klubů ovládl pořádající SK Karate Spartak Hradec Králové, který získal v nominačních kategoriích 27 medailí, z toho sedm zlatých. Z dalších zúčastněných klubů byl úspěšný především Klub tradičního karate Olomouc, ATTFIS Ostrava, Spartak Vrchlabí, Nagai-michi Plzeň či Kodokai Brno. V kategoriích kata pro malé děti s nejnižšími pásy nebylo vyhlašováno klasické pořadí, ale závodníci byli dle předvedených výkonů rozděleni do zlatého, stříbrného a bronzového pásma. Z Novoročního turnaje si tedy odnesli medaili úplně všichni.

Vedení Spartaku děkuje všem závodníkům za účast a dobré výkony. Velké uznání si zaslouží především ti nejmenší a služebně nejmladší, pro které to byl vůbec první soutěžní test, ve kterém všichni obstáli na jedničku. Kromě nich si však vysloužili velký respekt i starší závodníci, kteří našli odvahu startovat na své první soutěži, přestože už spadali do kategorie Masters.