Závody

Na seniorském Mistrovství ČR jsme získali 4 medaile

(28.03.2011, 00:22)

S poměrně nabitou sestavou vyrážel hradecký Spartak na seniorské Mistrovství České republiky do severočeských Lovosic.

V pozici jasné favoritky nastupovala na tatami Radka Krejčová, která už řadu let hledá v rámci naší republiky adekvátní konkurenci. Z jejího výkonu bylo zřejmé, že účast na tomto turnaji je pro ní víceméně povinností z důvodu získání reprezentační nominace na nadcházející Mistrovství Evropy, neboť zcela suverénně ovládla jak váhovou kategorii nad 68 kilogramů, tak kategorii bez rozdílu hmotnosti (OPEN), a stala se tak dvojnásobnou Mistryní ČR.

Druhou medaili v kategorii žen, a sice bronzovou, vybojovala Eva Lálová v kategorii kumite do 55 kilogramů. Eva tak opět prokázala, že do seniorské kategorie již bez problému zapadla, a to i přesto, že do ní přestoupila teprve relativně nedávno. V konkurenci republikové elity je její bronz velikým úspěchem. Navíc když k němu přidala ještě bodované sedmé místo v kategorii kumite OPEN.

Velice cenný bronz získal také Ivo Šroler, který se musel probít nesmírně kvalitně obsazenou kategorii kumite mužů do 84 kilogramů. Ivo měl nadosah dokonce i finále, když v semifinále svedl velice vyrovnanou bitvu s českou karatistickou stálicí Janem Kočím z TJ Karate České Budějovice, kterou muselo rozhodnout až dramatické prodloužení, při němž se vedení přelévalo neustále z jedné strany na druhou. Se závěrečným gongem však zůstalo na straně českobudějovického závodníka. Toto semifinálové zklamání však Ivo hodil rychle za hlavu a v repasážové bitvě o bronz si s přehledem poradil s Tomášem Linkem z SK Kesl Ryu Shotokan Praha a stal se tak třetím medailistou našeho klubu na Mistrovství České republiky.

O kvalitě naší výpravy na tomto šampionátu svědčí i její umístění v rámci pořadí klubů. V bodovém hodnocení skončil Spartak na čtvrté pozici. V tzv. olympijském hodnocení, kde je v první řadě rozhodující počet zlatých medailí, skončil dokonce třetí.

Kompletní výsledky z Mistrovství ČR seniorů si můžete prohlédnout zde.

Pořadí klubů na tomto turnaji si můžete prohlédnout zde.