Závody

Liga 2013 má za sebou základní část

(05.03.2013, 20:42)

23.2.2013 proběhlo v Český Budějovicích 2. kolo ligy kumite družstev, při kterém se bojovalo o postup do finále, které se bude konat 31.3.2013 v Hradci Králové. Do bojů zasáhli naši závodníci ve všech věkových kategoriích. Muži a ženy hájily přímo barvy Spartaku, mládež reprezentovala Královéhradecký kraj.

Ženy jsou již stabilně velkými favoritkami a tuto svoji pozici opět potvrdily. V rámci druhého kola sice kvůli zdravotním problémům startovaly pouze se dvěma závodnicemi místo tří, ale i tak se díky jedné remíze a díky velkému náskoku z prvního kola umístily po základní části na prvním místě. Při finálovém turnaji tak nastoupí rovnou do finále. Jejich soupeřky vzejdou ze semifinálového střetnutí mezi TJ Karate České Budějovice a SKR SU Ústí nad Labem.

Muži sice podávali velmi slušné výkony, ale na skóre se to bohužel příliš neprojevovalo. V celkovém hodnocení tak nakonec obsadili až sedmé místo a do finálového turnaje bohužel nepostoupili.

Ze třetího místa si postup zajistily juniorky startující za Královéhradecký kraj, které čeká semifinále proti TJ Karate České Budějovice a poté případné finále proti Fight Clubu České Budějovice. Velkým úspěchem je i postup juniorů, kteří v konkurenci devíti týmu skončili čtvrtí a ani jim tak účast na turnaji v Hradci neunikne. Jejich semifinálovým soupeřem bude vítěz základní části Fight Club České Budějovice. O druhé místo ve finále se utkají TJ Karate České Budějovice a Výběr ekarate.

Postup naopak těsně uniknul dorostencům, kteří obsadili první nepostupové, tedy páté místo. I tak je ale jejich premiérová účast v lize velkým příslibem do budoucna.

Kompletní výsledky ligy můžete sledovat zde.