Závody

Grand Prix Hradec Králové 2018

(19.06.2018, 00:26)

Tradiční světový pohár karate Grand Prix Hradec Králové se v letošním roce ve dnech 28. a 29.4.2018 poprvé představil ve světové federaci SKIF a tato změna s sebou přinesla hned několik novinek. Kromě některých úprav v pravidlech a zařazení soutěžního jakuskoku kumite to byl i seminář s japonský mistrem.

V letošním roce přijal pozvání hanshi Masaru Miura, 9.DAN, který vedl 2 dvouhodinové tréninky spolu s italskými mistry Giampietrem Grossellem a Paolem Lusvardim. Zájem o seminář byl velký, především při sobotním tréninku byla malá hala sportovního komplexu v Třebši zcela zaplněná. Tréninky byly rozděleny na 3 oblasti podle výše technického stupně. Hlavním zaměřením pro černé pásy byla vyšší verze bunkai kata Enpi. Mistr Miura po celou dobu semináře bedlivě sledoval cvičence a hlídal dodržování důležitých technických detailů cvičení. V průběhu turnaje pak byl v hale a sledoval výkony závodníků i rozhodčích. Na sobotní párty také převzal z rukou trenérů Spartaku dort a dárky ke svým 79. narozeninám. Velkou zajímavostí je, že hanshi Miura i v tomto věku sám řídil automobil s částí italské výpravy z Itálie do ČR i zpět, aniž by se nechal vystřídat.

Samotného turnaje, který probíhal během sobotního odpoledne a nedělního dopoledne, se zúčastnilo celkem 314 závodníků z 35i klubů a osmi států. Ve všech kategoriích bylo zaznamenáno celkem 708 jednotlivých startů. Kromě České republiky měly v Hradci Králové své reprezentanty rovněž Dánsko, Irsko, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Itálie a Slovensko.

Velmi úspěšný byl i domácí Spartak, který vybojoval celkem 12 zlatých, 12 stříbrných a 12 bronzových medailí.