Závody

Bohemia Cup 2007

(17.11.2007, 00:05)

17.11.2007 - Brno

 

V Brně se konal už 31. ročník turnaje karate Bohemia Cup 2007. Po loňské soutěži, které se neúčastnilo očekávané množství a kvalita zahraničních závodníků, se prezident ČSKe Ing. Jiří Boček rozhodl uspořádat turnaj ve zcela jiné režii. Bohemia Cup se konal v Laser show hall brněnského Boby centra a byl pouze pro pozvané karatisty a to výhradně medailisty evropských a světových šampionátů.

 

Soutěžilo se v kategoriích kata muži, kata ženy, kumite muži, kumite ženy a kumite muži tým. V každé kategorii se představili 4 závodníci, kteří se utkali každý s každým. V soutěži týmů se konal pouze jeden souboj ČR vs. Rakousko. Výsledky nebyly tak důležité jako špičkového karate v podání těch nejlepších závodníků, což žádný jiný turnaj v České republice nemůže nabídnout.

 

 

Turnaj vyvrcholil soutěží kumite žen, neboť závodnice předvedly opravdu strhující boje. Velmi působivé byly také ukázky v závěru turnaje, především představení Petry Nové se svou formací Magic Wings. Na turnaji se také uzavřely a vyhlásily ankety o nejúspěšnějšího trenéra, závodníka a závodnici, ve kterých uspěli Kamil Guzek, Jan Tuček a Iva Keslová. Turnaj moderovali Josef Rajchert a Renata Růžová.

SK Karate Spartak HK

 

Hradecký klub na turnaji reprezentovala Radka Krejčová - juniorská vicemistryně Evropy z roku 2005. Na tatami se spolu se Slovenkou Evou Medvědovou postarala o nejhezčí a nejnapínavější zápas celého turnaje. Radka v průběhu utkání stáhla náskok soupeřky a ujala se vedení. Eva však nakonec strhla vítězství na svou stranu a zajistila si důležité body, díky kterým také nakonec Bohemia Cup 2007 vyhrála. Na pódiu se objevil také hlavní trenér hradeckého klubu Kamil Guzek, který jako vítěz internetové a mobilní ankety, převzal cenu nejúspěšnější trenér za posledních 30 let.

 

Fotografie z akce ZDE