Ostatní

Grand Prix Hradec Králové 2012

(11.05.2012, 22:52)

V královéhradeckém kongresovém centru Aldis se konal už 13. ročník Grand Prix Hradec Králové, Světového poháru karate, který je zařazen do Calendaria Regina 2012. Na této největší karatistické akci v České republice se v letošním roce představilo 1024 soutěžících ze 16 zemí. Také letos byli na stupních vítězů nejvíce vidět ukrajinští závodníci, kteří stejně jako v loňském roce vyhráli celkové pořadí před týmem Karate České Budějovice. Do první desítky se dostali také zástupci Ruska, Německa, Norska, Lucemburska a Slovenska. Výběr Izraele skončil jedenáctý.  Z hradeckých karatistů se nejlépe umístila Radka Krejčová, které ve finále kategorie kumite žen nad 68 kg prohrála s Laurou Vogelzang z Nizozemska a Eva Lálová, která po finálové prohře s lucemburskou soupeřkou Jennifer Warling brala stříbro v kumite juniorek do 53 Kg. Grand Prix HK za podpory města Hradce Králové, Královéhradeckého kraje, Českého i Východočeského svazu karate organizuje SK Karate Spartak HK. Česká televize na sportovním programu 4 odvysílá z turnaje hodinový záznam.  Pozvání na slavnostní zahájení finálového bloku seniorských kategorií přijal náměstek primátora města HK PaedDr. Jindřich Vedlich, Ph.D.

Podle mnohých českých a především zahraničních závodníků byla letošní GPHK nejlepším ročníkem turnaje v historii. Za perfektní průběh závodu může organizační tým ve složení Kamil Guzek, Jiří Kotala, Radka Krejčová, Ivo Šroler, Pavel Švojgr, Tomáš Brož, Miroslav Tesař, Iva Nováková, Irena Spiššáková, Juraj Spiššák a také témř 50 dalších organizátorů z řad členů SK Karate Spartak HK, kteří odvedli výbornou práci. K úspěchu turnaje  přispěla i skutečnost, že bylo pozváno 26 zahraničních rozhodčích, většina z nich byla držiteli světové či evropské licence. Celkově se na turnaji rozdalo 88 pohárů, 424 medailí, prize money 1200 eur a ceny za 30 tisíc Kč.