Klubové turnaje

Prázdninový turnaj 2012

(05.07.2012, 16:40)

V neděli 24. června 2012 uspořádal Spartak tradiční Prázdninový turnaj pro všechny dětské tréninkové skupiny s výjimkou přípravky, na kterém si všichni zúčastnění mohli zasoutěžit v disciplínách řízeného kumite a kata. Této možnosti využilo na  závěr tréninkové sezóny 2011/2012 celkem 70 členů našeho klubu. Na turnaji byly rovněž vyhlašovány výsledky celosezónní soutěže o nejlepší docházku.

8. KYU

V kategorii 8.kyu soutěžili všichni držitelé bílých pásů, a to v disciplíně Sanbon Kumite 1 a kata Heian Shodan. Jednalo se o cvičence z tréninkových skupiny DV8 a Lipky 1. Celkem do těchto soutěží nastoupilo 12 závodníků, přičemž v disciplíně kumite startovali po dvojicích.

7. KYU

Držitelé žlutých pásů měli možnost poměřit své dovednosti v disciplínách Sanbon Kumite 2 a Kata. V soutěži kata se tentokrát vzhledem k nízkému počtu závodníků nepostupovalo klasickým vyřazovacím způsobem jako v jiných skupinách, ale systémem "každý s každým". Všichni souěžící se tak střetli ve vzájemných duelech, a to vždy dvakrát - jednou s kata Heian Shodan a jednou s kata Heian Nidan.

6. KYU

Skupina 6.kyu (zelené pásy) byla z celé soutěže vůbec nejpočetnější. Celkem 24 závodníků se utkalo v disciplínách Sanbon Kumite 3 a Kata (Heian Shodan, Heian Nidan a Heian Sandan).

5. KYU

Rovněž početná skupina (21 soutěžících) nastoupila do kategorie 5.kyu (první fialové pásy). I v tomto případě se soutěžilo ve dvou disciplínách - Sanbon Kumite 4 a Kata (Heian Shodan, Heian Nidan, Heian Sandan a Heian Jondan).

KATA OPEN

Disciplína Kata Open přesně kopírovala soutěž kata tak, jak probíhá na běžných turnajích pod hlavičkou Českého svazu karate. Závodníci tedy již nesoutěžili v předem daných kata, ale mohli si kata vybírat. Zároveň při tom museli respektovat pravidlo, že je potřeba v každém kole demonstrovat jinou kata. Oficiální model byl v tomto případě dodržen i v rámci výsledků, kdy na rozdíl od ostatních disciplín byla udělována dvě třetí místa. Soutěž v disciplíně Kata Open byla určena pro všechny závodníky s pátým nebo vyšším kyu a z důvodu velkého počtu soutěžících byla rozdělena do dvou věkových skupin.