Klubové turnaje

Grand Prix Hradec Králové 2016

(01.06.2016, 16:20)

SK Karate Spartak Hradec Králové pořádal ve dnech 30. dubna a 1. května 2016 již 17. ročník mezinárodního turnaje Grand Prix Hradec Králové. Soutěž, která má podporu města Hradce Králové i Královéhradeckého kraje a která je zařazena do programu Calendarium Regina, má už velmi zvučné jméno v Evropě i ve světě a letos se musela přestěhovat do větších prostor. Po několika ročnících pořádanách ve Sportovní hale Třebeš se tak přesunula do Fortuna Arény, kde se celý víkend soutěžilo na sedmi tatami.

Turnaje se zúčastnilo celkem 738 závodníků z 12 zemí a 112 klubů. Z hlediska obsazenosti kategorií si připsali dohromady 1231 jednotlivých startů. Z hlediska počtu získaných medailí dopadl nejlépe tým Central Slovakia, který vybojoval 11 zlatých, 6 stříbrných a 14 bronzových medailí. Druhé místo obsadila reprezentace Lotyšska (4-12-13) a třetí skončili zástupci TJ Karate České Budějovice (7-7-13). Pokud bychom brali v úvahu tzv. olympijský systém, ve kterém je rozhodující počet zlatých medailí, umístil by se na druhé příčce Team Viking Norway (8-0-4). Tradičně silné obsazení měla na turnaji také Ukrajina (4-4-7), která skončila v hodnocení týmů pátá.

Na turnaji zabodovali i závodníci Spartaku. Zde jsou jejich výsledky:

• Barbora Bukáčková - 1. místo kumite juniorky +59 kg, 7. místo kumite juniorky BRH
  • Gallen Darren Paterson - 1. místo kata ml. žáci
  • Jan Malý - 3. místo kumite muži U21 -60 kg, 5. místo kumite junioři -55 kg
  • Jasmín Draganovič - 3. místo kumite muži U21 +84 kg

Letošní ročník Grand Prix Hradec Králové sklidil od tuzemských i zahraničních účastníků opět obrovskou chválu, ke které se přidali i zahraniční rozhodčí s těmi nejvyššími mezinárodními licencemi. Vedení klubu proto děkuje všem svým členům, kteří se na zdárném chodu soutěže podíleli, protože akci takových rozměrů není možné pořádat bez kvalitní personální podpory.