Aktuální reportáže

Radka Krejčová je vicemistryní Evropy!

(14.05.2012, 10:14)

Během uplynulého víkendu se na španělském ostrově Tenerife konalo Mistrovství Evropy seniorů EKF. Česká republika získala na tomto šampionátu stříbrnou medaili zásluhou Radky Krejčové z domovského klubu SK Karate Spartak Hradec Králové.

Radka Krejčová nastoupila do eliminace kategorie kumite žen +68kg už ve čtvrtek 10. května. Její první soupeřkou byla Monique Puscher z Německa, kterou naše reprezentantka porazila poměrem 4:0. Poté postoupila na praporky přes Bulharku Borislavu Ganevu, následně přes Turkyni Meltem Hocaoglu a v dramatickém semifinále vyhrála nad Tamarou Filipović ze Srbska těsně 3:2. Na finálový zápas, ve kterém ji čekala Greta Vitelli si musela počkat až do sobotního finálového bloku. V něm bohužel krátce po poledni podlehla italské zástupkyni poměrem 0:3 a stejně jako loni tak veze z Mistrovství Evropy stříbro.

Z české výpravy měla nejblíže medaili ještě Veronika Mišková z Šin-mu Hodonín, která bojovala o třetí místo v disciplíně kata. Až do této fáze soutěžního pavouka se dostala přes vítězství nad Karin Hagglund ze Švédska (4:1) a po následné porážce s budoucí vítězkou této kategorie, kterou se stala Španělka Yaiza Martin Abello (0:5), i přes výhru nad Anne Sofie Sørensen (5:0) v repasáži. V posledním utkání však nestačila na Mariju Madžarević ze Srbska, se kterou prohrála 1:4. Celkově tak obsadila vynikající páté místo.

Body pro Českou republiku získal ještě Filip Šmajcl z TJ Karate České Budějovice, který v kategorii kumite muži -67kg obsadil 7. místo, když nejprve prohrál s budoucím evropským šampionem Williamem Rollé z Francie (0:7), poté porazil v repasáži Jorge Ludovice z Lucemburska (2:0) a následně podlehl Todoru Risteskimu z Makedonie (1:5).

Poměrně nadějně rozjetou soutěž měl i kumite tým žen ve složení Radka Krejčová, Petra Peceková a Aneta Markušová. Toto české trio nejprve postoupilo přes Finsko, které zdolalo 2:1, a následně i přes Slovensko, které porazilo stejným poměrem. V následném čtvrtfinále svedly naše závodnice velice vyrovnanou bitvu s Nizozemkami, kterou musel rozhodnout až dodatečný čtvrtý zápas. V něm bohužel naše největší naděje Radka Krejčová prohrála 0:1. Nizozemky navíc v dalším utkání nestačily na reprezentantky Turecka, takže se náš tým nedostal ani do repasáže.

Celkové výsledky z ME si můžete prohlédnout zde.

Celkově byla na evropském šampionátu v bodovém hodnocení nejúspěšnější francouzská výprava, která získala celkem 3 zlaté, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. Druhé skončilo Turecko (3-2-4) a třetí Itálie (4-1-2), která by však v tzv. olympijském hodnocení zvítězila, neboť vybojovala největší počet zlatých medailí. Česká republika obsadila celkové 11.-12. místo spolu s Nizozemskem a zanechala za sebou celou řadu velice silných reprezentací.

Kompletní žebříček států si můžete prohlédnout zde.