Aktuální reportáže

Mistrovství ČR SKIF 2015

(13.07.2015, 16:11)

V neděli 21. června 2015 uspořádal náš klub z pověření federace SKIF CZ již 3. ročník Mistrovství České republiky. V Hradci Králové se tak kromě závodníků domácího Spartaku představili zástupci dalších deseti klubů ze Slaného, Brna, Ostravy, Plzně, Trutnova, Pardubic, Mladé Boleslavi a Brandýsku. Na třech tatami tak soutěžilo 113 závodníků, kteří si zapsali celkem 314 startů.

Soutěž byla určena pro závodníky do 17 let, kteří se mezi sebou dle stupně pokročilosti utkali v disciplínách kata, gohon kumite, sanbon kumite, kihon ippon kumite, džiu ippon kumite a vůbec poprvé také v ippon-han shobu kumite.

V pořadí klubů byl nejúspěšnější SK Karate Spartak Hradec Králové, který získal 19 zlatých, 20 stříbrných a 16 bronzových medailí. Druhé místo obsadil klub Shotokan Karate-do Sokol Slaný (4-8-7) a třetí skončil klub SVČ Domeček Brno (4-2-1).

Turnaj Mistrovství ČR SKIF bylo podpořeno Královéhradeckým krajem a statutárním městem Hradec Králové.