Aktuální reportáže

Bára Bukáčková je mistryní Evropy

(01.10.2016, 21:13)

Ve dnech 16.9. - 18.8.2016 se v rakouském Steyru konalo Mistrovství Evropy organizace EGKF (European Goju-ryu Karate Federation), do kterého v rámci české reprezentace zasáhla i členka SK Karate Spartak Hradec Králové Barbora Bukáčková. Přestože náš klub cvičí styl šotokan, v disciplíně kumite jsou pravidla ve federaci goju-ryu totožná, takže se Barbora mohla zúčastnit i tohoto šampionátu. Navíc nezůstalo u pouhé účasti, ale Barbora svoji kategorii juniorek nad 59 kilogramů dokonce vyhrála.

V prvním kole jí los přidělil Martu Gomesovou z Portugalska, kterou porazila 5-0 a postoupila do semifinále. Tam na ní čekala domácí Rakušanka Lora Zillerová, nad kterou vyhrála 2-0. Ve finále jí byla soupeřkou Sara Djapaová z Německa. Tu Bára porazila jasně 5-1. Během celé své kategorie tak bodovala celkem dvanácti body, zatímco inkasovala pouze jeden jediný, a stala se tak naprosto zaslouženě Mistryní Evropy. Gratulujeme!